| Weight | 24.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 10 × 25 in |
| Tire Type | Competition DOT Compliant |
| Load Range | SL |
| Treadwear Rating | 100 |
| Traction Rating | AA |
| Temperature Rating | A |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Tire Size | 255/40/17 |
| Part # | 236770 |
(each)
$294.37
(each)
Only 1 left in stock
Only 1 left in stock
| Weight | 24.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 10 × 25 in |
| Tire Type | Competition DOT Compliant |
| Load Range | SL |
| Treadwear Rating | 100 |
| Traction Rating | AA |
| Temperature Rating | A |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Tire Size | 255/40/17 |
| Part # | 236770 |
Only 1 left in stock
Short Description:
255/40ZR17 TOY PROXES RA-1