| Weight | 23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 9 × 22 in |
| Tire Type | Competition DOT Compliant |
| Load Range | SL |
| Treadwear Rating | 100 |
| Traction Rating | AA |
| Temperature Rating | A |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Tire Size | 225/45/15 |
| Part # | 236970 |
(each)
$237.71
(each)
Out of stock
Out of stock
| Weight | 23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 9 × 22 in |
| Tire Type | Competition DOT Compliant |
| Load Range | SL |
| Treadwear Rating | 100 |
| Traction Rating | AA |
| Temperature Rating | A |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Tire Size | 225/45/15 |
| Part # | 236970 |
Out of stock
Short Description:
225/45ZR15 TOY PROXES RA-1