| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 9 × 23 in |
| Tire Type | Competition DOT Compliant |
| Load Range | SL |
| Treadwear Rating | 100 |
| Traction Rating | AA |
| Temperature Rating | A |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Tire Size | 225/50/15 |
| Part # | 236830 |
(each)
$246.02
(each)
Only 1 left in stock
Only 1 left in stock
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 9 × 23 in |
| Tire Type | Competition DOT Compliant |
| Load Range | SL |
| Treadwear Rating | 100 |
| Traction Rating | AA |
| Temperature Rating | A |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Tire Size | 225/50/15 |
| Part # | 236830 |
Only 1 left in stock
Short Description:
225/50ZR15 TOY PROXES RA-1