| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 8 × 23 in |
| Tire Type | Competition DOT Compliant |
| Load Range | SL |
| Treadwear Rating | 100 |
| Traction Rating | AA |
| Temperature Rating | A |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Tire Size | 205/50/15 |
| Part # | 236840 |
(each)
$222.52
(each)
In stock
In stock
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 8 × 23 in |
| Tire Type | Competition DOT Compliant |
| Load Range | SL |
| Treadwear Rating | 100 |
| Traction Rating | AA |
| Temperature Rating | A |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Tire Size | 205/50/15 |
| Part # | 236840 |
In stock
Short Description:
205/50ZR15 TOY PROXES RA-1