| Weight | 27.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 9 × 24 in |
| Tire Type | Competition DOT Compliant |
| Load Range | SL |
| Treadwear Rating | 100 |
| Traction Rating | AA |
| Temperature Rating | A |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Tire Size | 245/45/16 |
| Part # | 236800 |
(each)
$317.63
(each)
Out of stock
Out of stock
| Weight | 27.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 9 × 24 in |
| Tire Type | Competition DOT Compliant |
| Load Range | SL |
| Treadwear Rating | 100 |
| Traction Rating | AA |
| Temperature Rating | A |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Tire Size | 245/45/16 |
| Part # | 236800 |
Out of stock
Short Description:
245/45ZR16 TOY PROXES RA-1