| Weight | 23.91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 10 × 26 in |
| Tire Type | Winter |
| Load Range | XL |
| Load Index | 98 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | W |
| Tire Size | 265/35/19 |
| Part # | 4430000 |
(each)
$569.88
(each)
Out of stock
Out of stock
| Weight | 23.91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 10 × 26 in |
| Tire Type | Winter |
| Load Range | XL |
| Load Index | 98 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | W |
| Tire Size | 265/35/19 |
| Part # | 4430000 |
Out of stock
Short Description:
265/35R19XL 98W PIR PZERO WINTER (T0) elt