| Weight | 26.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 10 × 28 in |
| Tire Type | Winter |
| Load Range | XL |
| Load Index | 101 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | V |
| Tire Size | 255/40/20 |
| Part # | 4261400 |
(each)
$522.38
(each)
Out of stock
Out of stock
| Weight | 26.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 10 × 28 in |
| Tire Type | Winter |
| Load Range | XL |
| Load Index | 101 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | V |
| Tire Size | 255/40/20 |
| Part # | 4261400 |
Out of stock
Short Description:
255/40R20XL 101V PIR PZERO WINTER (MO-S) ncs BW