| Weight | 21.72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 9 × 26 in |
| Tire Type | Winter |
| Load Range | XL |
| Load Index | 96 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | V |
| Tire Size | 235/40/19 |
| Part # | 4430300 |
(each)
$507.61
(each)
Out of stock
Out of stock
| Weight | 21.72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 9 × 26 in |
| Tire Type | Winter |
| Load Range | XL |
| Load Index | 96 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | V |
| Tire Size | 235/40/19 |
| Part # | 4430300 |
Out of stock
Short Description:
235/40R19XL 96V PIR PZERO WINTER (T0) elt