| Weight | 28.83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 10 × 27 in |
| Tire Type | Winter |
| Load Range | XL |
| Load Index | 102 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | V |
| Tire Size | 265/35/20 |
| Part # | 4504900 |
(each)
$599.44
(each)
Out of stock
Out of stock
| Weight | 28.83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 10 × 27 in |
| Tire Type | Winter |
| Load Range | XL |
| Load Index | 102 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | V |
| Tire Size | 265/35/20 |
| Part # | 4504900 |
Out of stock
Short Description:
265/35R20XL 102V PIR PZERO WINTER (MO1) BW