| Weight | 64.82 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 12 × 33 in |
| Tire Type | Rugged Terrain |
| Load Range | E |
| Load Index | 122/119 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | Q |
| Tire Size | 295/60/22 |
| Part # | 218490 |
(each)
$583.00
(each)
In stock
In stock
| Weight | 64.82 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 12 × 33 in |
| Tire Type | Rugged Terrain |
| Load Range | E |
| Load Index | 122/119 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | Q |
| Tire Size | 295/60/22 |
| Part # | 218490 |
In stock
Short Description:
LT295/50R22/10 122/119Q NIT RIDGE GRAPPLER