| Weight | 31.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 9 × 30 in |
| Tire Type | All Season |
| Load Range | SL |
| Load Index | 106 |
| Treadwear Rating | 500 |
| Traction Rating | A |
| Temperature Rating | A |
| Speed Rating | H |
| Tire Size | 235/65/18 |
| Part # | 14941NXK |
(each)
$184.20
(each)
In stock
In stock
| Weight | 31.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 9 × 30 in |
| Tire Type | All Season |
| Load Range | SL |
| Load Index | 106 |
| Treadwear Rating | 500 |
| Traction Rating | A |
| Temperature Rating | A |
| Speed Rating | H |
| Tire Size | 235/65/18 |
| Part # | 14941NXK |
In stock
Short Description:
235/65R18 106H NEX N’PRIZ AH5