| Weight | 29.14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 9 × 28 in |
| Tire Type | All Season |
| Load Range | SL |
| Load Index | 99 |
| Treadwear Rating | 500 |
| Traction Rating | A |
| Temperature Rating | A |
| Speed Rating | V |
| Tire Size | 225/55/19 |
| Part # | 14938NXK |
(each)
$197.36
(each)
In stock
In stock
| Weight | 29.14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 9 × 28 in |
| Tire Type | All Season |
| Load Range | SL |
| Load Index | 99 |
| Treadwear Rating | 500 |
| Traction Rating | A |
| Temperature Rating | A |
| Speed Rating | V |
| Tire Size | 225/55/19 |
| Part # | 14938NXK |
In stock
Short Description:
225/55R19 99V NEX N’PRIZ AH5