| Weight | 27.33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 9 × 29 in |
| Tire Type | All Season |
| Load Range | SL |
| Load Index | 101 |
| Treadwear Rating | 500 |
| Traction Rating | A |
| Temperature Rating | A |
| Speed Rating | H |
| Tire Size | 235/55/19 |
| Part # | 14971NXK |
(each)
$202.00
(each)
In stock
In stock
| Weight | 27.33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 9 × 29 in |
| Tire Type | All Season |
| Load Range | SL |
| Load Index | 101 |
| Treadwear Rating | 500 |
| Traction Rating | A |
| Temperature Rating | A |
| Speed Rating | H |
| Tire Size | 235/55/19 |
| Part # | 14971NXK |
In stock
Short Description:
235/55R19 101H NEX N’PRIZ AH5