| Weight | 26.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 9 × 29 in |
| Tire Type | All Season |
| Load Range | XL |
| Load Index | 107 |
| Treadwear Rating | 500 |
| Traction Rating | A |
| Temperature Rating | A |
| Speed Rating | H |
| Tire Size | 235/60/18 |
| Part # | 14911NXK |
(each)
$177.90
(each)
In stock
In stock
| Weight | 26.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 9 × 29 in |
| Tire Type | All Season |
| Load Range | XL |
| Load Index | 107 |
| Treadwear Rating | 500 |
| Traction Rating | A |
| Temperature Rating | A |
| Speed Rating | H |
| Tire Size | 235/60/18 |
| Part # | 14911NXK |
In stock
Short Description:
235/60R18XL 107H NEX N’PRIZ AH5