| Weight | 23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 9 × 27 in |
| Tire Type | All Season |
| Load Range | SL |
| Load Index | 98 |
| Treadwear Rating | 500 |
| Traction Rating | A |
| Temperature Rating | A |
| Speed Rating | H |
| Tire Size | 225/55/18 |
| Part # | 14927NXK |
(each)
$157.19
(each)
In stock
In stock
| Weight | 23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 9 × 27 in |
| Tire Type | All Season |
| Load Range | SL |
| Load Index | 98 |
| Treadwear Rating | 500 |
| Traction Rating | A |
| Temperature Rating | A |
| Speed Rating | H |
| Tire Size | 225/55/18 |
| Part # | 14927NXK |
In stock
Short Description:
225/55R18 98H NEX N’PRIZ AH5