| Weight | 24.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 9 × 28 in |
| Tire Type | All Season |
| Load Range | SL |
| Load Index | 100 |
| Treadwear Rating | 500 |
| Traction Rating | A |
| Temperature Rating | A |
| Speed Rating | H |
| Tire Size | 235/55/18 |
| Part # | 14910NXK |
(each)
$160.93
(each)
In stock
In stock
| Weight | 24.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 9 × 28 in |
| Tire Type | All Season |
| Load Range | SL |
| Load Index | 100 |
| Treadwear Rating | 500 |
| Traction Rating | A |
| Temperature Rating | A |
| Speed Rating | H |
| Tire Size | 235/55/18 |
| Part # | 14910NXK |
In stock
Short Description:
235/55R18 100H NEX N’PRIZ AH5