| Weight | 20.98 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 9 × 26 in |
| Tire Type | All Season |
| Load Range | SL |
| Load Index | 94 |
| Treadwear Rating | 500 |
| Traction Rating | A |
| Temperature Rating | A |
| Speed Rating | V |
| Tire Size | 235/45/18 |
| Part # | 14908NXK |
(each)
$162.73
(each)
In stock
In stock
| Weight | 20.98 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 9 × 26 in |
| Tire Type | All Season |
| Load Range | SL |
| Load Index | 94 |
| Treadwear Rating | 500 |
| Traction Rating | A |
| Temperature Rating | A |
| Speed Rating | V |
| Tire Size | 235/45/18 |
| Part # | 14908NXK |
In stock
Short Description:
235/45R18 94V NEX N’PRIZ AH5