| Weight | 63.24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 12 × 32 in |
| Tire Type | Rugged Terrain |
| Load Range | E |
| Load Index | 123/120 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 295/55/20 |
| Part # | 2021390 |
(each)
$443.99
(each)
In stock
In stock
| Weight | 63.24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 12 × 32 in |
| Tire Type | Rugged Terrain |
| Load Range | E |
| Load Index | 123/120 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 295/55/20 |
| Part # | 2021390 |
In stock
Short Description:
LT295/55R20/10 123/120R HAN DYNAPRO XT RC10 BW