| Weight | 62.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 11 × 32 in |
| Tire Type | Rugged Terrain |
| Load Range | E |
| Load Index | 122/119 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 285/55/20 |
| Part # | 2021389 |
(each)
$432.99
(each)
In stock
In stock
| Weight | 62.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 11 × 32 in |
| Tire Type | Rugged Terrain |
| Load Range | E |
| Load Index | 122/119 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 285/55/20 |
| Part # | 2021389 |
In stock
Short Description:
LT285/55R20/10 122/119R HAN DYNAPRO XT RC10 BW