| Weight | 46.83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 7 × 30 in |
| Tire Type | All Terrain |
| Load Range | E |
| Load Index | 120/116 |
| Sidewall Type | Raised White Letter |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 245/75/16 |
| Part # | 04494740000 |
(each)
$238.99
(each)
In stock
In stock
| Weight | 46.83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 7 × 30 in |
| Tire Type | All Terrain |
| Load Range | E |
| Load Index | 120/116 |
| Sidewall Type | Raised White Letter |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 245/75/16 |
| Part # | 04494740000 |
In stock
Short Description:
LT245/75R16/10 120/116R GEN FR GRABBER A/TX RWL 10PR