| Weight | 47.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 9 × 30 in |
| Tire Type | All Terrain |
| Load Index | 119/116 |
| Sidewall Type | Raised White Letter |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 245/45/17 |
| Part # | 04494490000 |
(each)
$252.99
(each)
Out of stock
Out of stock
| Weight | 47.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 9 × 30 in |
| Tire Type | All Terrain |
| Load Index | 119/116 |
| Sidewall Type | Raised White Letter |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 245/45/17 |
| Part # | 04494490000 |
Out of stock
Short Description:
245/45R17 119/116R GEN GRABBER A/TX RWL