| Weight | 56.86 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 11 × 32 in |
| Tire Type | All Terrain |
| Load Range | E |
| Load Index | 108 |
| Sidewall Type | Raised White Letter |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 33/12.5/15 |
| Part # | 04494910000 |
(each)
$291.99
(each)
Out of stock
Out of stock
| Weight | 56.86 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 11 × 32 in |
| Tire Type | All Terrain |
| Load Range | E |
| Load Index | 108 |
| Sidewall Type | Raised White Letter |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 33/12.5/15 |
| Part # | 04494910000 |
Out of stock
Short Description:
33X12.50R15/10LT 108R GEN LRC FR GRABBER A/TX RWL 6PR