| Weight | 40.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 9 × 28 in |
| Tire Type | All Terrain |
| Load Range | E |
| Load Index | 116/113 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 235/75/15 |
| Part # | 28037202 |
(each)
$209.23
(each)
Out of stock
Out of stock
| Weight | 40.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 9 × 28 in |
| Tire Type | All Terrain |
| Load Range | E |
| Load Index | 116/113 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 235/75/15 |
| Part # | 28037202 |
Out of stock
Short Description:
LT235/75R15/10 116/113R FAL WILDPEAK A/T3W