| Weight | 40.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 9 × 28 in |
| Tire Type | All Terrain |
| Load Range | E |
| Load Index | 121/119 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 235/65/16 |
| Part # | 28037033 |
(each)
$232.20
(each)
Out of stock
Out of stock
| Weight | 40.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 9 × 28 in |
| Tire Type | All Terrain |
| Load Range | E |
| Load Index | 121/119 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 235/65/16 |
| Part # | 28037033 |
Out of stock
Short Description:
235/65R16C 121/119R FAL WILDPEAK A/T3W