| Weight | 36.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 8 × 27 in |
| Tire Type | All Terrain |
| Load Range | D |
| Load Index | 106/103 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 215/75/15 |
| Part # | 28037272 |
(each)
$197.74
(each)
Out of stock
Out of stock
| Weight | 36.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 8 × 27 in |
| Tire Type | All Terrain |
| Load Range | D |
| Load Index | 106/103 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 215/75/15 |
| Part # | 28037272 |
Out of stock
Short Description:
LT215/75R15/8 106/103R FAL WILDPEAK A/T3W