| Weight | 62.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 12 × 33 in |
| Tire Type | All Terrain |
| Load Range | E |
| Load Index | 122/119 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | T |
| Tire Size | 295/50/22 |
| Part # | 356490 |
(each)
$586.26
(each)
In stock
In stock
| Weight | 62.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 12 × 33 in |
| Tire Type | All Terrain |
| Load Range | E |
| Load Index | 122/119 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | T |
| Tire Size | 295/50/22 |
| Part # | 356490 |
In stock
Short Description:
LT295/50R22/10 122/119T TOY OPEN COUNTRY A/T III