| Weight | 24.81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 10 × 27 in |
| Tire Type | Winter |
| Load Range | XL |
| Load Index | 99 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | V |
| Tire Size | 265/35/20 |
| Part # | 4218200 |
(each)
$573.56
(each)
Out of stock
Out of stock
| Weight | 24.81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 10 × 27 in |
| Tire Type | Winter |
| Load Range | XL |
| Load Index | 99 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | V |
| Tire Size | 265/35/20 |
| Part # | 4218200 |
Out of stock
Short Description:
265/35R20XL 99V PIR PZERO WINTER (MGT)