| Weight | 28.62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 9 × 28 in |
| Tire Type | Winter |
| Load Range | XL |
| Load Index | 105 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | H |
| Tire Size | 245/50/19 |
| Part # | 4214100 |
(each)
$375.60
(each)
Out of stock
Out of stock
| Weight | 28.62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 9 × 28 in |
| Tire Type | Winter |
| Load Range | XL |
| Load Index | 105 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | H |
| Tire Size | 245/50/19 |
| Part # | 4214100 |
Out of stock
Short Description:
245/50R19XL 105H PIR PZERO WINTER (R0) elt BW