| Weight | 81.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 12 × 37 in |
| Tire Type | Rugged Terrain |
| Load Range | C |
| Load Index | 118 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | Q |
| Tire Size | 38/12.5/17 |
| Part # | 217980 |
(each)
$612.00
(each)
In stock
In stock
| Weight | 81.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 12 × 37 in |
| Tire Type | Rugged Terrain |
| Load Range | C |
| Load Index | 118 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | Q |
| Tire Size | 38/12.5/17 |
| Part # | 217980 |
In stock
Short Description:
LT38x12.50R17 C 118Q NIT RIDGE GRAPPLER