| Weight | 26.99 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 11 × 28 in |
| Tire Type | Competition DOT Compliant |
| Load Range | SL |
| Runflat | N |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Tire Size | 28/11.5/17 |
| Part # | 364116004 |
(each)
$369.00
(each)
Out of stock
Out of stock
| Weight | 26.99 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 11 × 28 in |
| Tire Type | Competition DOT Compliant |
| Load Range | SL |
| Runflat | N |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Tire Size | 28/11.5/17 |
| Part # | 364116004 |
Out of stock
Short Description:
28X11.50-17LT MIK ET STREET R BW