| Weight | 36.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 9 × 28 in |
| Tire Type | All Terrain |
| Load Range | C |
| Load Index | 104 |
| Sidewall Type | Raised White Letter |
| Speed Rating | S |
| Tire Size | 235/75/15 |
| Part # | 04507270000 |
(each)
$195.99
(each)
In stock
In stock
| Weight | 36.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 9 × 28 in |
| Tire Type | All Terrain |
| Load Range | C |
| Load Index | 104 |
| Sidewall Type | Raised White Letter |
| Speed Rating | S |
| Tire Size | 235/75/15 |
| Part # | 04507270000 |
In stock
Short Description:
LT235/75R15/6 104/101S GEN GRABBER A/TX RWL