| Weight | 38.94 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 9 × 27 in |
| Tire Type | All Season |
| Load Range | E |
| Load Index | 121/119 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 235/65/16 |
| Part # | 28827163 |
(each)
$198.25
(each)
In stock
In stock
| Weight | 38.94 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 9 × 27 in |
| Tire Type | All Season |
| Load Range | E |
| Load Index | 121/119 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 235/65/16 |
| Part # | 28827163 |
In stock
Short Description:
235/65R16C/10 121/119R FAL WILDPEAK H/T02 HD CARGO VAN BSW