| Weight | 22.98 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 7 × 23 in |
| Tire Type | All Season |
| Load Range | C |
| Load Index | 94/92 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | T |
| Tire Size | 185/60/15 |
| Part # | 28824254 |
(each)
$140.13
(each)
In stock
In stock
| Weight | 22.98 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 7 × 23 in |
| Tire Type | All Season |
| Load Range | C |
| Load Index | 94/92 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | T |
| Tire Size | 185/60/15 |
| Part # | 28824254 |
In stock
Short Description:
185/60R15C/6 94/92T FAL WILDPEAK H/T02 HD CARGO VAN BSW