| Weight | 24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 9 × 24 in |
| Tire Type | Competition DOT Compliant |
| Load Range | SL |
| Treadwear Rating | 100 |
| Traction Rating | AA |
| Temperature Rating | A |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Tire Size | 235/40/17 |
| Part # | 236760 |
(each)
$282.71
(each)
Only 8 left in stock
Only 8 left in stock
| Weight | 24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 9 × 24 in |
| Tire Type | Competition DOT Compliant |
| Load Range | SL |
| Treadwear Rating | 100 |
| Traction Rating | AA |
| Temperature Rating | A |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Tire Size | 235/40/17 |
| Part # | 236760 |
Only 8 left in stock
Short Description:
235/40ZR17 TOY PROXES RA-1