| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 9 × 29 in |
| Tire Type | Performance Touring |
| Load Range | SL |
| Load Index | 101 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | V |
| Tire Size | 235/55/19 |
| Part # | 302100 |
(each)
$277.70
(each)
In stock
In stock
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 9 × 29 in |
| Tire Type | Performance Touring |
| Load Range | SL |
| Load Index | 101 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | V |
| Tire Size | 235/55/19 |
| Part # | 302100 |
In stock
Short Description:
235/55R19 101V TOY OPEN COUNTRY A39