| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 8 × 27 in |
| Tire Type | Winter |
| Load Range | XL |
| Load Index | 96 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | V |
| Tire Size | 225/45/19 |
| Part # | 143390 |
(each)
$213.86
(each)
In stock
In stock
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 8 × 27 in |
| Tire Type | Winter |
| Load Range | XL |
| Load Index | 96 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | V |
| Tire Size | 225/45/19 |
| Part # | 143390 |
In stock
Short Description:
225/45R19XL 96V TOY OBSERVE GSI-6 BW