| Weight | 38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 9 × 28 in |
| Tire Type | Commercial |
| Load Range | E |
| Load Index | 121/119 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 235/65/16 |
| Part # | 360960 |
(each)
$191.69
(each)
In stock
In stock
| Weight | 38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 9 × 28 in |
| Tire Type | Commercial |
| Load Range | E |
| Load Index | 121/119 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 235/65/16 |
| Part # | 360960 |
In stock
Short Description:
235/65R16/C10 121/119R TOY H08+