| Weight | 31.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 7 × 28 in |
| Tire Type | Commercial |
| Load Range | E |
| Load Index | 113/111 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 205/75/16 |
| Part # | 238570 |
(each)
$160.50
(each)
In stock
In stock
| Weight | 31.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 7 × 28 in |
| Tire Type | Commercial |
| Load Range | E |
| Load Index | 113/111 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 205/75/16 |
| Part # | 238570 |
In stock
Short Description:
205/75R16C/10 113/111R TOY CELSIUS CARGO