| Weight | 29.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 9 × 29 in |
| Tire Type | High Performance |
| Load Range | SL |
| Load Index | 103 |
| Treadwear Rating | 500 |
| Traction Rating | A |
| Temperature Rating | A |
| Speed Rating | H |
| Tire Size | 235/60/18 |
| Part # | 3149900 |
(each)
$292.82
(each)
In stock
In stock
| Weight | 29.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 9 × 29 in |
| Tire Type | High Performance |
| Load Range | SL |
| Load Index | 103 |
| Treadwear Rating | 500 |
| Traction Rating | A |
| Temperature Rating | A |
| Speed Rating | H |
| Tire Size | 235/60/18 |
| Part # | 3149900 |
In stock
Short Description:
235/60R18 103H PIR SCORPION ZERO ALL SEASON (AO)