| Weight | 32.47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 11 × 29 in |
| Tire Type | High Performance |
| Load Index | 107 |
| Treadwear Rating | 280 |
| Traction Rating | AA |
| Temperature Rating | A |
| Speed Rating | Y |
| Tire Size | 295/35/21 |
| Part # | 4059100 |
(each)
$452.23
(each)
Out of stock
Out of stock
| Weight | 32.47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 11 × 29 in |
| Tire Type | High Performance |
| Load Index | 107 |
| Treadwear Rating | 280 |
| Traction Rating | AA |
| Temperature Rating | A |
| Speed Rating | Y |
| Tire Size | 295/35/21 |
| Part # | 4059100 |
Out of stock
Short Description:
295/35ZR21XL (107Y)PIR P-ZERO SPORT (MGT1)