| Weight | 90.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 13 × 37 in |
| Tire Type | Mud Terrain |
| Load Range | D |
| Load Index | 121 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | Q |
| Tire Size | 38/13.5/17 |
| Part # | 374200 |
(each)
$617.00
(each)
In stock
In stock
| Weight | 90.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 13 × 37 in |
| Tire Type | Mud Terrain |
| Load Range | D |
| Load Index | 121 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | Q |
| Tire Size | 38/13.5/17 |
| Part # | 374200 |
In stock
Short Description:
LT38x13.50R17 D 121Q NIT TRAIL GRAPPLER M/T