| Weight | 32.22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 10 × 31 in |
| Tire Type | All Season |
| Load Range | SL |
| Load Index | 107 |
| Treadwear Rating | 500 |
| Traction Rating | A |
| Temperature Rating | A |
| Speed Rating | H |
| Tire Size | 255/55/20 |
| Part # | 14985NXK |
(each)
$199.59
(each)
In stock
In stock
| Weight | 32.22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 10 × 31 in |
| Tire Type | All Season |
| Load Range | SL |
| Load Index | 107 |
| Treadwear Rating | 500 |
| Traction Rating | A |
| Temperature Rating | A |
| Speed Rating | H |
| Tire Size | 255/55/20 |
| Part # | 14985NXK |
In stock
Short Description:
255/55R20 107H NEX N’PRIZ AH5