| Weight | 32.63 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 10 × 29 in |
| Tire Type | High Performance |
| Load Range | XL |
| Load Index | 109 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | V |
| Tire Size | 255/55/18 |
| Part # | 59395 |
(each)
$282.71
(each)
Only 2 left in stock
Only 2 left in stock
| Weight | 32.63 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 10 × 29 in |
| Tire Type | High Performance |
| Load Range | XL |
| Load Index | 109 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | V |
| Tire Size | 255/55/18 |
| Part # | 59395 |
Only 2 left in stock
Short Description:
255/55R18XL 109V MIC LATITUDE ALPIN N1 BW