| Weight | 26.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 7 × 26 in |
| Tire Type | All Season |
| Load Range | D |
| Load Index | 106/104 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 195/0/14 |
| Part # | 2001946 |
(each)
$162.25
(each)
Only 6 left in stock
Only 6 left in stock
| Weight | 26.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 7 × 26 in |
| Tire Type | All Season |
| Load Range | D |
| Load Index | 106/104 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 195/0/14 |
| Part # | 2001946 |
Only 6 left in stock
Short Description:
195R14C/8 106/104R HAN VANTRA LT RA18 BW