| Weight | 59.68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 11 × 33 in |
| Tire Type | Rugged Terrain |
| Load Range | E |
| Load Index | 121/118 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 295/70/17 |
| Part # | 2021374 |
(each)
$367.42
(each)
Only 8 left in stock
Only 8 left in stock
| Weight | 59.68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 11 × 33 in |
| Tire Type | Rugged Terrain |
| Load Range | E |
| Load Index | 121/118 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 295/70/17 |
| Part # | 2021374 |
Only 8 left in stock
Short Description:
LT295/70R17/10 121/118R HAN DYNAPRO XT RC10 BW