| Weight | 57.77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 11 × 32 in |
| Tire Type | Rugged Terrain |
| Load Range | E |
| Load Index | 121/118 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 285/70/17 |
| Part # | 2021497 |
(each)
$355.99
(each)
In stock
In stock
| Weight | 57.77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 11 × 32 in |
| Tire Type | Rugged Terrain |
| Load Range | E |
| Load Index | 121/118 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 285/70/17 |
| Part # | 2021497 |
In stock
Short Description:
LT285/70R17/10 121/118R HAN DYNAPRO XT RC10 BW