| Weight | 39.44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 8 × 29 in |
| Tire Type | All Terrain |
| Load Range | E |
| Load Index | 115/112 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | S |
| Tire Size | 225/75/16 |
| Part # | 2021626 |
(each)
$204.94
(each)
In stock
In stock
| Weight | 39.44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 8 × 29 in |
| Tire Type | All Terrain |
| Load Range | E |
| Load Index | 115/112 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | S |
| Tire Size | 225/75/16 |
| Part # | 2021626 |
In stock
Short Description:
LT225/75R16/10 115/112S HAN DYNAPRO AT2 XTREME RF12 BW