| Weight | 28.22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 7 × 27 in |
| Tire Type | All Season |
| Load Range | D |
| Load Index | 107/105 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 195/75/16 |
| Part # | 28827502 |
(each)
$180.00
(each)
In stock
In stock
| Weight | 28.22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 7 × 27 in |
| Tire Type | All Season |
| Load Range | D |
| Load Index | 107/105 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | R |
| Tire Size | 195/75/16 |
| Part # | 28827502 |
In stock
Short Description:
195/75R16C/8 107/105R FAL WILDPEAK H/T02 HD CARGO VAN BSW