| Weight | 21.86 lbs |
|---|---|
| Tire Type | All Season Performance |
| Load Range | XL |
| Load Index | 94 |
| Runflat | N |
| Speed Rating | W |
| Mileage Warranty | 60K |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Tire Size | 225/45/17 |
| Part # | 166425021 |
(each)
$178.16
(each)
Out of stock
Out of stock
| Weight | 21.86 lbs |
|---|---|
| Tire Type | All Season Performance |
| Load Range | XL |
| Load Index | 94 |
| Runflat | N |
| Speed Rating | W |
| Mileage Warranty | 60K |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Tire Size | 225/45/17 |
| Part # | 166425021 |
Out of stock
Short Description:
225/45R17XL 94W COO PROCONTROL