| Weight | 32.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 13 × 28 in |
| Tire Type | High Performance |
| Load Range | XL |
| Load Index | 108 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | Y |
| Tire Size | 325/30/21 |
| Part # | 03117020000 |
(each)
$434.17
(each)
In stock
In stock
| Weight | 32.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 13 × 28 in |
| Tire Type | High Performance |
| Load Range | XL |
| Load Index | 108 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | Y |
| Tire Size | 325/30/21 |
| Part # | 03117020000 |
In stock
Short Description:
325/30ZR21XL (108Y) CON SPORTCONTACT 7